Obora z izolacją czy bez? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
obora-z-izolacja-czy-bez
Rozkładając mikroklimat na czynniki pierwsze wyróżnia się: wentylację, temperaturę powietrza, stężenie gazów i pyłów oraz oświetlenie.Sprawnie działająca wentylacja odgrywa w tym przypadku najważniejszą rolę. Polega ona na ciągłej wymianie powietrza w budynku inwentarskim (napływ świeżego i wywiew „starego” powietrza), dzięki czemu usuwane są z niego znajdujące się w nadmiarze: para wodna, szkodliwe gazy, czy nieprzyjemne zapachy. 
Najczęściej wykorzystywanym systemem wentylacji budynków inwentarskich jest system grawitacyjnej – naturalnej wymiany powietrza, niekiedy stosowane wspomaganie w postaci urządzeń mechanicznych użytkowane jest jedynie w okresie letnim.

Poprawne działanie wentylacji grawitacyjnej zapewnić ma konstrukcja budynku. W tym systemie nawiew świeżego powietrza następuje przez otwory w dłuższych ścianach budynku, natomiast wywiewanie powietrza z budynku następuje szczelinami bądź kanałami umieszczonymi na kalenicy dachu. Przezroczysta kalenica (świetlik) oprócz szczelin wentylacyjnych stanowi również źródło promieni słonecznych oświetlających budynek.

Więcej na: http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/zadbaj-o-mikroklimat-w-oborze,44686.html

Zaloguj się aby dodać komentarz