Szwajcarskie helikoptery wojskowe na pomoc spragnionym krowom - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Szwajcarskie helikoptery wojskowe zaczęły transportować wodę do tysięcy spragnionych krów cierpiących w wyniku suszy i fali upałów, które nawiedziły większość Europy.

Woda została dostarczona krowom w górach Jura i u podnóża Alp w dużych, czerownych, plastikowych pojemnikach zawieszonych do helikopterów.

Około 40 000 krów wypasanych jest w okresie letnim na pastwiskach wysokogórskich w kantonie Vaud w zachodniej Szwajcarii, a każda z nich potrzebuje do 150 litrów wody dziennie.

Kilkadziesiąt farmerów zadzwoniło na specjalną infolinię, aby poprosić o pomoc spowodowaną upałami.

Farmerzy już kilkukrotnie musieli dostarczać wodę na pastwiska wysokogórskie, ale nigdy aż w takich ilościach.

 

Szwajcaria obniży cła importowe na paszę dla zwierząt gospodarskich i zaoferuje nieoprocentowane kredyty, które pomogą rolnikom uporać się z suszą, powiedział w poniedziałek rząd federalny, w wyniku fali upałów, która zabija ryby w Renie.

"Sytuacja jest bardzo niepokojąca, ponieważ Szwajcaria nie zaznała takiej suszy ... od 1921 roku", powiedział Philippe Leuba, szef ekonomii i sportu w Vaud.

Najbardziej dotkniętym obszarem jest odcinek Renu biegnący od Jeziora Bodeńskiego do wodospadu Renie.

 

 

 

źródło: South China Morning Post

 

Zaloguj się aby dodać komentarz