Stacje odpajania cieląt – mniej biegunek i upadków - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
1341694692_f5dc4727e8ad492f6838d614c8a2bce5.jpg
Stacje odpajania cieląt, to coraz częstszy widok w naszych cielętnikach. Jest to inwestycja rzędu 20 - 50 tys. złotych. W zamian otrzymujemy możliwość zmniejszenia do minimum kosztów obsługi związanej z żywieniem. Hodowców do zakupu przyciąga również obietnica większych przyrostów oraz poprawy kondycji zwierząt.Stacja podaje cielętom pójło które posiada odpowiednie parametry:
  • temperatura 38 - 40 'C  
  • dokładnie wymieszany preparat z wodą
  • wielkość porcji zaprogramowana dla każdego osobnika
     

Zwierzęta mają możliwość pobierania pokarmu w dogodnej dla siebie chwili. Kilkukrotny odpój pozwala na lepsze trawienie i przyswajanie składników pokarmowych. Automat miesza oraz wydziela porcje pójła z dokładnością niedostępną przy pracy ręcznej. Dzięki temu uzyskujemy wyższe przyrosty dobowe. Hodowcy korzystający ze stacji odpajania cieląt bardzo często, jako największy z plusów wskazują, ograniczenie biegunek oraz upadków.

Mimo dużych kosztów początkowych, automatyzacja żywienia cieląt to inwestycja, która się opłaca. Cielęta o dobrej zdrowotności, to późniejsze krowy w pełni wykorzystujące swój potencjał genetyczny. 

 

 

Autor: Łukasz Głuchowski/farmer.pl
 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz