Krowy z dodatkową parą oczu aby zmylić napastnika! - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
krowy-z-dodatkowa-para-oczu-aby-zmylic-napastnika
Przysłowie mówi, że strach ma wielkie oczy. Naukowcy z Australii wzięli to sobie do serca i zbadali, czy lew może zaatakować krowę, na której zadzie... wymalowano oczy. Drapieżnikowi wydaje się, że patrzy nie na potencjalną zdobycz, tylko na wielką twarz nieznanego zwierzęcia. Badacze twierdzą, że prosty zabieg może ograniczyć ataki dzikich zwierząt na stada afrykańskich pasterzy. 

Jednym z głównych powodów, przez który spada populacja lwów jest to, że wiele z nich ginie codziennie w odwecie za zjadanie zwierząt gospodarskich.

Jak prawdziwi drapieżnicy, lwy polegają na czajeniu się i momencie zaskoczenia. Zazwyczaj wybrana przez nie zdobycz kończy się smacznym posiłkiem.

Pasterze w Botswanie chcą sprawdzić, czy malowanie zastraszających wzorów oczu na zadach krów spowoduje zmieszanie drapiezników i zmniejszy straty w stadach bydła.

Jeśli idea okaże się skuteczna, to dzięki niedrogiemu narzędziu będzie można chronić życie lwów i zyskać poprawę warunków życia rolników utrzymujących stada bydła.

 

 

Więcej informacji na temat projektu:

https://experiment.com/projects/i-cows-can-intimidating-eye-patterns-painted-onto-cows-reduce-lion-attacks

 

 

źródło: experiment.com

Zaloguj się aby dodać komentarz