Forum Copa-Cogeca - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 09.04.2018 roku w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich organizacji rolniczych zrzeszonych w Copa-Cogeca z przewodniczącym Komitetu Rolniczych Organizacji Zawodowych UE- Joachimem Rukwiedem. W spotkaniu udział wziął także Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

- Prowadzimy wiele rozmów w ramach rady ministrów ds. rolnictwa Unii Europejskiej oraz Trójkąta Weimarskiego. Dobrze, że trwają również rozmowy w ramach międzynarodowych organizacji rolniczych – podkreślił szef polskiego resortu rolnictwa.

Minister Jurgiel zwrócił uwagę na dwa istotne punkty. Pierwszy dotyczył kwestii konwergencji, czyli wyrównania płatności bezpośrednich dla wszystkich rolników Unii Europejskiej. Polski Minister wskazał na brak uzasadnienia dla dalszego przedłużania nierównych warunków konkurencji.

- Zwróciłem się też do Komitetu Rolniczych Organizacji Zawodowych (COPA) o wsparcie naszych działań w zakresie zwalczania afrykańskiego pomoru świń – poinformował minister Krzysztof Jurgiel.

- W większości tematów mamy wspólne stanowisko – podkreślił przewodniczący COPA Joachim Rukwied.

Dzisiejszy gość polskich organizacji rolniczych należących do COPA stwierdził, że Polska przejmuje unijne zadanie zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa ASF, a zatem powinna też otrzymać unijne środki na realizację tego celu.

Rozmówcy zgodni byli w zakresie utrzymania silnego budżetu UE z I i II filarem Wspólnej Polityki Rolnej, w tym także w odniesieniu do uzupełnienia niedoboru powstałego po wyjściu ze Wspólnoty Wielkiej Brytanii w sposób solidarny przez wszystkie kraje członkowskie.

Przypomnijmy, że Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego z ramienia Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych  od lat współpracuje z Komitetem Copa oraz Cogeca.

Korzystając z okazji informujemy także, że w dniu 06.03.2018 roku w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Promocja” Copa-Cogeca  podczas którego Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego - Pan Jerzy Wierzbicki został ponownie wybrany na stanowisko Przewodniczącego ww. grupy.

Zaloguj się aby dodać komentarz