Kukiz’ 15 chce wstrzymania nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Domaga się kontroli NIK. - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Klub Kukiz’15 zwrócił się do Marszałka Sejmu z prośbą o wszczęcie przez NIK kontroli w tak zwanych „ prywatnych schroniskach”. 

Posłowie podkreślają, że Najwyższa Izba Kontroli nie posiada materiałów porównawczych dotyczących standardów sprawowania opieki nad zwierzętami przez organizacje, które utrzymują zwierzęta poza legalnymi schroniskami. NIK nie prowadził dotychczas kontroli w takich podmiotach. Procedowany projekt nowelizacji ustawy zakłada poważne zwiększenie uprawnień takich organizacji, których celem jest ochrona zwierząt. 

„W tej chwili w Sejmie procedowana jest nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Bardzo emocjonalnie wszyscy podchodzą do tej ustawy. Nikt nie mówi jednak o meritum. Poza próbą zniszczenia branży futerkowej próbuje się przepchnąć uprawnienia dla organizacji społecznych, które mają się opiekować zwierzętami. Daje się im ogromne uprawnienia odbierania naszych domowych zwierząt, a zupełnie nie wiemy, jakie są standardy ochrony zwierząt prowadzone przez te organizacje .W chwili obecnej nie wiemy, czy w tych organizacjach prywatnych, te zwierzęta będą miały lepiej”- podkreślał na konferencji prasowej w Sejmie, poseł Jarosław Sachajko.

Przewodniczący sejmowej komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi kategorycznie zaznaczył, że do czasu przeprowadzenia przez NIK kontroli, nie należy tej ustawy procedować .
„To jest druga moja prośba, aby wstrzymać prace nad tą ustawą, do czasu wyników takiej kontroli”- mówił Sachajko.

 

Źródło: ruchkukiza.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz