Odnotowano wzrost produkcji mięsa w Polsce. - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ze wstępnego podsumowania 2017 roku przedstawionego 23 lutego (piątek) przez sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jacka Boguckiego, wynika, że produkcja mięsa wzrosła we wszystkich asortymentach.

Sekretarz stanu ogłosił, że „W 2017 roku zwiększyliśmy produkcję prawie wszystkich surowców rolnych oprócz owoców. W skali kraju ubiegły rok był dobry dla polskiego rolnictwa”. Należy pamiętać, że przedstawione wyniki odnoszą się do całego roku. Rolnicy z terenów północnej Polski dotkliwie dotknięci niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ponieśli w tym roku spore straty. Przeznaczono kilkaset milionów złotych na pomoc. Złożony został również wniosek o pomoc ze środków Komisji Europejskiej.

Przedstawiając sytuację na podstawowych rynkach rolnych wiceminister zwrócił uwagę na wysoki udział exportu w produkcji rolnej: 92% w odniesieniu do wołowiny, czy 56% w sektorze drobiu.

http://www.minrol.gov.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz