Choroba niebieskiego języka. Nowe przypadki i ogniska - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
choroba-niebieskiego-jezyka-nowe-przypadki-i-ogniska
Do tej pory władze weterynaryjne tego państwa nie przekazały do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) informacji jak chcą kontrolować tę jednostkę.Francja zgłosiła do WHO osiem kolejnych przypadków choroby niebieskiego języka. Wszystkie wystąpiły w regionie Puy-de-Dome mieszczącym się w centralnej części kraju. Przypadki te wywołał wirus BTV8 (serotyp 8). Został on wykryty na fermach utrzymujących w sumie 800 sztuk bydła.

Austriackie służby weterynaryjne wykryły dwa ogniska choroby, którą wywołał wirus BTV4 (serotyp 4). Zostały nią dotknięte dwie różne fermy liczące łącznie 180 sztuk bydła. Jedna mieści się w Styrii leżącej w południowej części Austrii. Druga znajduje się w położonym na wschodzie Burgenlandzie. Zakażone zwierzęta nie miały żadnych objawów klinicznych tej choroby.

 

 

Źródło: AgroPolska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz