Pomoże zatrzymać biegunki cieląt - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
120925_603.gif
Nagrodzony Złotym Medalem Targów Ferma Bydła w Łodzi preparat przeciwbiegunkowy Diar-Stop Plus produkowany przez JFarm, jest przeznaczony do podawania cielętom w połączeniu z wodą lub mlekiem. Można go stosować profilaktycznie w okresie zagrożenia biegunkami u nowonarodzonych cieląt – transport cieląt lub ich łączenie w odchowalni, a także w trakcie występowania ich objawów. Może on być również stosowany wspomagająco w leczeniu biegunek na tle bakteryjnym i pasożytniczym skracając czas leczenia, a także zapobiegając zniszczeniu śluzówki jelit i utracie masy ciała.

 

W jego składzie znaleźć można probiotyki odbudowujące florę bakteryjną jelit oraz ograniczające zasiedlanie drobnoustrojów patogennych. Elektrolity (Na, K, Cl) wyrównują gospodarkę wodno-elektrolitową. Dzięki zawartości mukopolisacharydów pokrywających śluzówkę jelit chroni ją przed patogenami i czynnikami drażniącymi. Zawartość glukozy i laktozy stanowi źródło łatwo przyswajalnej energii. Jego działanie rozszerza się o regulację równowagi kwasowo-zasadowej, zapobiegając jednocześnie kwasicy organizmu, a także reguluje tranzyt jelitowy rozwodnionej treści pokarmowej powodując jej zagęszczenie i wolniejszy przepływ.

 

Stosowanie preparatu producent zaleca w dawkach 40-80g rozpuszczone w 1 litrze ciepłej wody lub mleka dwa razy dziennie. Tak sporządzone pójło zaleca się podawać przez 2-3 dni. Preparat jest dostępny w opakowaniach 150g i 1 kg.

 

 

Autor: Tomasz Piotrowski
 
 
 

Zaloguj się aby dodać komentarz