Korea Południowa wolna od pryszczycy, Brazylia utrzymała status kraju niskiego zagrożenia BSE - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
wegierskie-siwe-bydlo-stepowe.jpg
OIE potwierdziła także, że Korea Południowa wolna jest od trzech innych chorób zwierzęcych, tj. tzw. choroby szalonych krów (BSE), pomoru małych przeżuwaczy (PPR) oraz afrykańskiego pomoru koni (AHS). Zdaniem Koreańczyków odzyskanie statusu kraju wolnego od pryszczycy powinno wpłynąć na rozbudzenie eksportu mięsa, a także na
wzrost spożycia produktów mięsnych na rynku krajowym. W 2013 r. Korea Południowa wyeksportowała produkty mięsne (w tym z drobiu) za sumę 41 mln USD. W połowie lat 90-tych Koreańczycy eksportowali produkty z wieprzowiny o wartości setek milionów dolarów.

Trzeba ponadto wspomnieć, że OIE potwierdziła status Brazylii, będącego krajem o niskim zagrożeniu BSE. Tym samym Brazylijczycy mogli odetchnąć z ulgą po niedawnym wykryciu nietypowego przypadku tej choroby u bydła w stanie Mato Grosso. Brazylia otrzymała również status kraju wolnego od pomoru małych przeżuwaczy. OIE uznała także obszar argentyńskiej Patagonii za wolny od pryszczycy bez szczepień, natomiast Boliwia uzyskała status kraju wolnego od pryszczycy oraz pomoru małych przeżuwaczy. Ponadto Chiny uzyskały status kraju o niskim zagrożeniu BSE, o który wnioskowały do OIE we wrześni 2013 r., uzyskały także status kraju wolnego od afrykańskiego pomoru koni.

 

 

Źródło:fapa.pl

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz