Magnes wyłapie niebezpieczne metale - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
magnes-wylapie-niebezpieczne-metale
Gwoździe, śruby, kawałki drutu, elementy noży z wozu paszowego, druty ze starych opon itp., to wszystko może znaleźć się przed pyskiem krowy, a zjedzone narobić dużych kłopotów.Jeśli takie odłamki zostaną przez krowę zjedzone i dostaną się do przedżołądków, mogą silnie poranić śluzówkę, a nawet przebić ścianę czepca, raniąc przy tym inne organy. Może to doprowadzić do zapalenia jamy brzusznej, czego efektem może być nawet śmierć zwierzęcia.
Zwierzęta z ciałami obcymi wciągają brzuch i wyginają kręgosłup, często też przyjmują pozycję z wyciągniętą głową. Dość charakterystycznym objawem jest również uginanie kręgosłupa na skutek uciskania kłębu.

W celu uniknięcia takich sytuacji trzeba przykładać dużą uwagę do higieny pracy. Należy regularnie konserwować sprzęt, który ma kontakt z paszą i wymieniać w razie potrzeby zużyte części, które z różnch przyczyn za chwilę mogłyby dostać się do paszy. Nie można zostawiać niczego w trawie, wszelkie pozostałości ogrodzenia elektrycznego należy usuwać poza teren pastwiska.

W stadach, w których często występują problemy z pojawianiem się ciał obcych, warto jest zastosować stworzony specjalnie do tego celu magnes, który wyłapuje fragmenty metali. Umieszcza się go w przedżołądkach za pomocą specjalnego aplikatora. Ze względu na swoją masę nie przemieszcza się do dalszych odcinków układu pokarmowego i spełnia swoje zadanie w miejscu docelowym.

 

 

Autor: Łukasz Chmielewski/farmer.pl
Zaloguj się aby dodać komentarz