Płodność krów Rasy Czerwonej Norweskiej - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
plodnosc-krow-rasy-czerwonej-norweskiej
Badania prowadzone w wielu krajach dowodzą dobrej płodności krów NRF. Jeśli chodzi o wskaźnik zacieleń to krowy NRF oraz krzyżówki NRFxHF wykazują o wiele lepsze cechy niż krowy HF, a wszystko dzięki selekcji w kierunku jak najlepszej płodności prowadzonej przez Norwegów od lat 90-tych. 

Jak już powszechnie wiadomo, istnieje negatywna korelacja pomiędzy wysokością produkcji mlecznej, a płodnością. Produkcja mleka wzrasta, natomiast pojawia się coraz więcej problemów z rozrodem. Problemem jest znalezienie złotego środka. Rozwiązaniem wydaje się być krzyżowanie ras bydła charakteryzujących się wysoką produkcyjnością z rasami o dobrej płodności. I tu pojawia się Rasa Czerwona Norweska, która sprawdza się w krzyżowaniu z rasą HF. Świadczyć może o tym stale wzrastające zainteresowanie samą NRF, a także nasieniem importowanym z Norwegii.

 

Źródło: Geno Polska

Zaloguj się aby dodać komentarz