Japonia chroni swoich producentów rolnych - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
japonia-chroni-swoich-producentow-rolnych
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że japoński minister spraw zagranicznych Fumio Kishida w rozmowie telefonicznej z unijną komisarz ds. handlu Cecilią Malmstroem, zgodził się, że Japonia i UE zbliżają się do porozumienia w sprawie umowy o wolnym handlu.Kyodo podaje iż w przyszłym tygodniu japoński minister rolnictwa Yuji Yamamoto zamieża udać się do Europy m.in. na rozmowy z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Philem Hoganem w sprawie umowy o wolnym handlu. 

Następnie Kyodo pisze, że obie strony chcą osiągnąć "ogólne porozumienie" w sprawie tej umowy na początku przyszłego miesiąca, przy okazji wizyty premiera Shinzo Abego w Niemczech, gdzie 7-8 lipca będzie on uczestniczył w szczycie G20 w Hamburgu.

Rząd Abego wielokrotnie wzywał do rychłego sfinalizowania negocjacji w sprawie umowy o wolnym handlu między Japonią a UE. Także przedstawiciele UE wielokrotnie wyrażali nadzieję, ze umowa zostanie wkrótce zawarta. Rozmowy między Tokio i Brukselą w sprawie umowy o wolnym handlu trwają od marca 2013 roku.

Japonia jest drugim po Chinach największym partnerem handlowym UE w Azji i wraz z UE odpowiada za jedną trzecią światowego PKB. Według opracowania Parlamentu Europejskiego zamieszkana przez 127 mln ludzi Japonia jest pod względem konsumpcji rynkiem porównywalnym do Chin, gdzie mieszka ponad 1,3 mld osób.

Źródło: pap.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz