Brazylia dostarczy mniej wołowiny - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
brazylia-dostarczy-mniej-wolowiny
W ubiegłym roku Brazylia dostarczyła do uboju 33,9 mln sztuk bydła. Jest to o 1,5% mniej niż w 2013 r. Mniejsza liczba ubojów musiała oczywiście przełożyć się także na zmniejszoną produkcję mięsa wołowego, którego ostateczna liczba wyniosła nieco ponad 8 mln ton, co oznacza redukcję o 1,3% (w ekwiwalencie mięsa).
Do ubojni trafiało bydło o przeciętnej wadze 237,8 kg/szt., co oznacza że średnia waga ubijanego bydła zwiększyła się o 500 g. Stało się tak głównie dlatego, że po trzech latach regularnych wzrostów dostaw krów oraz jałówek, wreszcie do zakładów mięsnych zaczęły trafiać w większej ilości byki. W ubiegłym roku udział krów oraz jałówek w ubojach wyniósł niecałe 42%.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, analitycy szacują, że w tym roku dostawy mięsa wołowego z Brazylii będą nieco ograniczone, a ceny wolców wyższe niż rok temu.

 

Źródło: TopAgrar

http://www.topagrar.pl/articles/top-bydlo/brazylia-dostarczy-mniej-wolowiny/

Zaloguj się aby dodać komentarz