Chiny - Wypas krów na wysypiskach - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
garbage-dump-china1.jpg
Chińczycy są geniuszami w wytwarzaniu wielu innowacyjnych i niebezpiecznych dla życia i zdrowia produktów żywnościowych.

Tym razem jest to mięso wołowe, ale z bydła pasącego się na wysypiskach śmieci. W chińskiej prowincji Hunan, w miejscowości Changsha właśnie w ten sposób hoduje się krowy.


Na terenie składowiska odpadów przebywają one praktycznie bez przerwy. Nikt się nimi nie zajmuje. Zwierzęta żywią się tym co znajdą pośród śmieci, a wylegują się na trawie lub innym wolnym od śmieci skrawku ziemi.


Zdaniem okolicznych mieszkańców mięso tak hodowanego zwierzęcia różni się w smaku tym, że jest kwaśne.


Jednakże eksperci ostrzegają przed konsumpcją wołowiny z tak chowanego bydła, gdyż konsumowana przez zwierzę rozkładająca się żywność zawiera masę niebezpiecznych grzybów oraz bakterii, które odkładają się w mięsie spożywanym później przez ludzi.

 

Źródło: Puls Biznesu

Zaloguj się aby dodać komentarz