Brazylia – stado bydła prawie wolne od pryszczycy - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
cattle-ranching-in-brazil-is-a-major-drive-of-deforestation.jpg
 

Jak deklaruje brazylijskie ministerstwo rolnictwa, ponad 205 mln sztuk bydła, tj. 99% krajowego pogłowia tych zwierząt jest wolnych od pryszczycy. Zdaniem ministerstwa regiony Alagoas, Ceara, Maranhao, północna Para, Paraiba, Pernambuco, Piaui i Rio Grande de Norte są wolne od tej choroby. W stanach tych znajdują się największe skupiska bydła w Brazylii. Stado bydła w stanie Maranhao liczy 7,4 mln sztuk zwierząt, i jest największe w kraju. Ponadto w stanie Para liczebność stada bydła wynosi 4,6 mln sztuk oraz ponad 450 tys. sztuk wołów. Trzeba jednak podkreślić, że deklaracja Brazylijczyków musi jeszcze zostać zweryfikowana przez Międzynarodową Organizację ds. Zdrowia Zwierząt (OIE), która ocenia, że brazylijskie stado bydła jest obecnie w 78% wolne od
pryszczycy. OIE uwzględnia bowiem sytuację w stanach Amapa, Roraima oraz na obszarach Amazonki, gdzie trudno jest zwalczać chorobę. Władze brazylijskie oczekują, że obszary te zostaną uznane przez OIE za wolne od pryszczycy do maja 2014 r. Ponadto Brazylijczycy oczekują, że Brazylia zostanie uznana w 100% za wolną od tej choroby do końca 2015 r.

Źródło: FAMMU/FAPA na podst.: thecattelsite.com z dn. 20.08.13

Zaloguj się aby dodać komentarz