Unia i Norwegia podpisują umowę na handel artykułami rolnymi - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
unia-i-norwegia-podpisuja-umowe-na-handel-artykulami-rolnymi
Dnia 6 kwietnia 2017 UE i Norwegia poszerzyły dwustronną umowę dotyczącą wymiany handlowej towarami rolnymi. Wcześniej Porozumienie to przewidywało swobodny przepływ towarów, z wyłączeniem produktów rolnych i rybnych. Najnowsze porozumienie przewiduje zniesienie 36 linii taryfowych w tym dla: kukurydzy paszowej, jagód i napojów fermentowanych. Norwegia zoferuje dodatkowy kontyngent na mięso wołowe(1,6 tys. t), kacze, z kurcząt i wieprzowe. Oslo otworzy dodatkowy kontyngent na sery, a także otworzy rynek dla roślin ozdobnych, kukurydzy i sałaty.
W zamian Wspólnota otworzy kontyngent dla 700t mięsa drobiowego oraz konserwowanego mięsa i podrobów. Poza tym otworzy kontyngent dla suszonej albuminy mleka, produktów z serwatki, kwiatów ciętych oraz chipsów ziemiaczanych. 
Projekt umowy został dostarczony do odpowiednich władz obu stron w celu kontroli i dopełnienia formalności, następnie wejdzie w życie. 
Należy wspomieć, że wywóz towarów rolnych z krajów UE do Norwegii stale wzrasta dekady.

Źródło: FAMMU/FAPA 

Zaloguj się aby dodać komentarz