Niebezpieczny wirus przeżuwaczy szybko się przemieszcza - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dalsze zachorowania zwierząt stwierdzono w Holandii oraz w Belgii, a ostatnio także w Wielkiej Brytanii. Tymczasem Rosjanie rozszerzyli zakaz importu żywca oraz mięsa owczego/wołowego o nowe kraje zagrożone wirusem, tj. Francję oraz Wielką Brytanię. 

Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) zajmie się teraz oceną ryzyka zdrowotnego nowego wirusa, a także możliwymi scenariuszami jego dalszego rozprzestrzenienia się w najbliższych miesiącach. Należy się, zatem spodziewać, że nowy wirus może mieć negatywny wpływ na unijny handel mięsem oraz żywcem.

 

Komisja Europejska ciągle gromadzi informacje na temat nowego zagrożenia. Możliwe, że niedługo rozpocznie się ogólnoeuropejska akcja ostrzegającą przed nową chorobą. Unia wzywa kraje członkowskie do uważnego monitorowania swoich stad i dobrowolnego zgłaszania się na wypadek wystąpienia choroby.

 

Czytaj również tutaj.

 

Źródło: FAMMU/FAPA

Zaloguj się aby dodać komentarz