UE: więcej mleka niż przed rokiem - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
ue-wiecej-mleka-niz-przed-rokiem
W kwietniu 2015 producenci mleka w UE-28 dostarczyli do mleczarni o ok. 0,7% mleka więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku – oszacował Centralny Urząd Sprawozdawczości Rynku Mleka (ZMB). Oznacza to, że zaraz po uwolnieniu rynku mleka przekroczony został ponownie poziom produkcji z poprzedniego roku. W poszczególnych krajach członkowskich rozwój produkcji mleka jest zróżnicowany. W dwóch krajach o najwyższej produkcji mleka, tj. Niemczech i Francji w kwietniu br. poziom ubiegłorocznej produkcji nie został osiągnięty.  Ale w innych krajach, tj. w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polsce tegoroczne dostawy w kwietniu były znacznie wyższe niż miesiąc wcześniej.

Należy jednak zauważyć, że w pierwszym kwartale br. dostawy mleka w UE-28 były w relacji rocznej o 1,3% niższe. Było to spowodowane przede wszystkim ograniczaniem produkcji przez rolników, którym grożą kary za przekroczenie kwot mlecznych w sezonie 2014/2015.

Żródło: top agrar 

Zaloguj się aby dodać komentarz