Monsanto chce wycofać większość wniosków upraw GMO w UE - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
989475.jpg
W najbliższym czasie firma ma dokonać wycofania większości wniosków o zatwierdzenie - poinformował przewodniczący Monsanto, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora zarządzającego w Europie, Jose Manuel Madero. Ich zdaniem ta decyzja koncernu pozwoli na skoncentrowanie się na rozwijaniu segmentu nasion konwencjonalnych w Europie, a także ułatwi uzyskanie zgody ze strony Unii na import genetycznie modyfikowanych odmian, uprawianych na szeroką skalę w Stanach Zjednoczonych. 

- Wycofanie wniosków dotyczyć będzie przede wszystkim pięciu odmian modyfikowanej genetycznie kukurydzy, jednej odmiany soi oraz jednej odmiany buraka cukrowego. Firma zastrzegła jednak, że w dalszym ciągu będzie czyniła starania o przedłużenie pozwolenia na uprawę kukurydzy MON810, która jako jedyna jest obecnie uprawiana w Europie na skalę komercyjną - podaje FAMMU/FAPA.

 

Decyzja Monsanto pokazuje prawdopodobnie długotrwały stan frustracji, powstały w wyniku wieloletniego, bezskutecznego oczekiwania na uzyskanie zgody ze strony unijnej na uprawę nowych odmian zmodyfikowanych genetycznie.

 

 

Opracował: farmer.pl

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz