Poprawa koniunktury na rynku mleka? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
poprawa-koniunktury-na-rynku-mleka
Zespół Ekspertów powołany przez prezesa Agencji Rynku Rolnego przewiduje, że niekorzystna sytuacja na rynku mleka utrzyma się w I kwartale 2015 roku. W marcu br. przewiduje się średnią cenę skupu mleka na poziomie 1,18–1,26 zł/l. Wg GUS na początku 2014 r. za mleko płacono średnio ok. 1,53 zł/l, a 8 miesięcy później ok. 1,40 zł. Zdaniem ekspertów w I kwartale br. na niskim poziomie utrzymają się ceny zbytu masła, tj. w granicach 13–14 zł brutto kg/masła w blokach. Za kg odtłuszczonego mleka w proszku (OMP) będzie można otrzymać w marcu br. 10,3–11,00 zł brutto. 

 

Komisja Europejska, aby zaradzić trudnej sytuacji na rynku mleka przedłużyła interwencję publiczną w zakresie masła i odtłuszczonego mleka w proszku do końca grudnia ub.r. (zaplanowana była od marca do września 2014). W 2015 r. unijna interwencja w zakresie tych dwóch produktów jest dostępna od styczna do 30 września. W opinii ekspertów poprawy koniunktury na rynku mleka można oczekiwać w II połowie br.


Źródlo: topagrar.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz