W Wietnamie podpisano ważne dla Polski porozumienie o współpracy w rolnictwie. - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Memorandum podpisane pomiędzy Ministerstwami Rolnictwa polski i wietnamu zakłada współpracę na kilku płaszczyznach od produkcji rolnej przez przetwórstwo, do handlu i inwestycji w tym sektorze.

Wietnam to jeden z 14 rynków kluczowych z punktu widzenia rozwoju naszego eksportu rolno- spożywczego. Już teraz polska żywność jest tam doceniana.

Chcieli byśmy tutaj poszerzyć nasz wolumen na przykład o wołowinę i na przykład o borówkę amerykańską. W 2015 roku udało nam się zdobyć rynek, jeśli chodzi o dostawę jabłek, no i teraz chcieli byśmy iść o krok dalej – Ewa Lech wiceminister rolnictwa

Na nowe kontrakty liczy także przemysł drobiarski. Azja przyciąga producentów, bo to rynek z dużymi perspektywami, a Wietnam ma szczególnie duży potencjał. W zeszłym roku zwiększyliśmy tam eksport do 213 mln euro, a ponad połowa tej wartości to sprzedaż towarów rolno- spożywczych.

Źródło: Agrobiznes.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz