Irlandia poszerza asortyment eksportowanej wołowiny - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
irlandia-poszerza-asortyment-eksportowanej-wolowiny
W wyniku misji handlowej irlandzkiego ministra rolnictwa Michaela Creed’a, którą przeprowadził w krajach Zatoki Perskiej, Irlandii udało się porozumieć z Arabią Saudyjską, w sprawie poszerzenia asortymentu wołowiny wysyłanej do tego kraju o przetworzone, gotowane oraz mielone mięso, a także wołowinę z kością.Wynik tego porozumienia jest zgodny z polityką rządu irlandzkiego, pracującego usilnie nad zwiększeniem liczby odbiorców na wołowinę i inne towary rolno-spożywcze.W 2016 roku Irlandczycy wyeksportowali wołowinę o wartości 2,4 mld EUR do 70 krajów na świecie.

Dyskutowali z Saudyjczykami także na temat możliwości eksportowych produktów mleczarskich oraz towarów, pochodzących z innych rynków spożywczych, a także omówili sprawę dostępu do rynku mięsa owczego.

W 2016 roku Arabia Saudyjska była trzecim największym rynkiem zbytu spoza Wspólnoty dla irlandzkich eksporterów żywności. Wyprzedzały ją pod tym względem tylko Chiny oraz Stany Zjednoczone.

Wartość łącznego eksportu towarów rolno-spożywczych z Irlandii do Arabii Saudyjskiej zwiększyła się z 92 mln EUR w 2013 roku do 136 mln EUR w 2016 roku.

Oznacza to prawie 50% wzrost w ciągu ostatnich trzech lat.

 

 

 

źródło: FAMMU/FAPA

Zaloguj się aby dodać komentarz