Rozmowy polsko-bangladeskie - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
rozmowy-polsko-bangladeskie
Spotkanie było poświęcone przede wszystkim perspektywom współpracy gospodarczej. Minister Krzysztof Jurgiel zwrócił się z prośbą o wsparcie w jak najszybszej finalizacji procedur związanych z dostępem polskich produktów rolno-spożywczych do rynku bangladeskiego oraz o wskazanie możliwych obszarów współpracy. Podkreślił także zainteresowanie rozwojem kontaktów handlowych, deklarując gotowość do podjęcia działań mających na celu pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych między polskimi i bangladeskimi firmami branży spożywczej.

Ambasador Muhammad Mahfuzur Rahman poinformował, że szczególnie ważny dla rolnictwa bangladeskiego jest rozwój współpracy handlowej oraz w sferze przetwórstwa żywności.

Ponadto zaznaczył, że strona bangladeska jest zainteresowana importem polskich towarów rolno-spożywczych, zwłaszcza zboża, cukru, wołowiny, drobiu oraz mleka w proszku.

W 2015 r., w zakresie wymiany handlowej, wartość obrotów artykułami rolno-spożywczymi między Polską i Bangladeszem wyniosła ponad 15 mln EUR. Głównym produktem eksportowym są mąki, grysiki i granulki z mięsa i podrobów, a importowym tytoń i odpady tytoniowe.

 

 

 

źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zaloguj się aby dodać komentarz