Francja może eksportować wołowinę do USA - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
francja-moze-eksportowac-wolowine-do-usa
W styczniu 2015 roku, Irlandia była pierwszym państwem członkowskim,które uzyskało zgodę na eksport wołowiny na rynek amerykański. Od tego czasu dołączyła Holandia, Litwa i teraz Francja.Oświadczenie Komisji Europejskiej z 16 stycznia br. mówi, że USA znosi embargo na import wołowiny z Francji.Komisja z zadowoleniem przyjmuje tę decyzję, która reprezentuje nowy etap w ponownym otwarciu zamkniętego rynku od kryzysu gąbczastej encefalopatii bydła (BSE) w latach 90-tych. 

Komisarz Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Phil Hogan, powiedział, że po podobnych decyzjach podjętych w odniesieniu do Irlandii, Litwy i Holandii, Komisja z zadowoleniem przyjmuje decyzję Stanów Zjednoczonych dopuszczającą przywóz wołowiny z Francji.

"Ta decyzja Stanów Zjednoczonych wyraźnie pokazuje, co możemy osiągnąć poprzez otwartą i konstruktywną współpracę z jednym z naszych najważniejszych partnerów handlowych," powiedział Hogan.

 

Amerykański rynek był zamknięty dla wołowiny z UE od stycznia 1998 roku, kiedy USA wprowadziły ograniczenia dotyczące przywozu mięsa wołowego, owiec i kóz, w następstwie kryzysu BSE.

 

źródło: www.agriland.ie

Zaloguj się aby dodać komentarz