W Rosji udaremniono próbę przemytu mięsa z UE - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
w-rosji-udaremniono-probe-przemytu-miesa-z-ue
Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego przekazała, że surowiec mięsny próbowano wwieźć do Federacji Rosyjskiej jako gumę do żucia, marmoladę, koncentrat soków, mrożone grzyby i inne towary.Rossielchoznadzor poinformował, że produkty te były ukryte w 26 kontenerach wyekspediowanych przez porty w Antwerpii (Belgia), Hamburgu (Niemcy) i Rotterdamie (Holandia); zdaniem ekspertów, zostały wyprodukowane w Niemczech, Belgii, Holandii i Polsce.
Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego podała, że jej wiceszef Jewgienij Niepokłonow powiadomił o tym zdarzeniu dyrektora departamentu Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. zdrowia i ochrony konsumentów (DG SANCO) Bernarda van Goethema; zaprosił go też na piątek do Ust-Ługi, 110 km na południowy zachód od Petersburga, do udziału w czynnościach związanych z przeszukaniem kontenerów.

Na początku sierpnia Rosja wprowadziła zakaz importu z UE mięsa, ryb, mleka, nabiału, warzyw i owoców. Posunięcie to stanowiło odwet za sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję z powodu jej agresywnej polityki wobec Ukrainy.

Unijne sankcje gospodarcze mają formę ograniczenia dostępu do rynków kapitałowych rosyjskim bankom i firmom państwowym z sektora naftowego i zbrojeniowego, zakazu eksportu broni, dostarczania zaawansowanych technologii i usług dla sektora naftowego oraz zakazu eksportu niektórych przedmiotów podwójnego zastosowania dla odbiorców wojskowych.Źródło:ppr.pl
Zaloguj się aby dodać komentarz