Sierpień pierwszym miesiącem w tym roku wzrostu cen bydła w skupie - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wg danych MRiRW ceny skupu bydła w sierpniu br. były w miarę stabilne i utrzymywały się na poziomie wyższym niż w ostatnie 2 tygodnie lipca. Efektem tego był praktycznie pierwszy w tym roku miesięczny wzrost średnich cen skupu wszystkich kategorii bydła.

I tak średnia cena skupu bydła ogółem w analizowanym miesiącu wyniosła 11,57 zł/kg wbc i był to wzrost w stosunku do lipca br. o 4,9%.

 Wśród kategorii bydła najwyższy miesięczny wzrost odnotowano w skupie byków w wieku 12-24 m-ce który wyniósł 7,5% do 12,10 zł/kg wbc. Następnie bydła w wieku 8-12 m-cy o 5,5% również do 11,57 zł/kg wbc oraz kolejno jałówki o 2,0% do 12,46 zł/jg wbc oraz krowy o 1,6% do 9,94 zł/kg wbc

Jednak w porównaniu do stycznia br. za żywiec wołowy w analizowanym miesiącu płacono zdecydowanie mniej i tak za byki w wieku 12-24 m-ce mniej o 12,1%, za krowy o 8,0% i za jałówki o 6,0%. Natomiast w stosunku rocznym różnica cen bydła była jeszcze większa – ceny byków w wieku 12-24 m-ce były niższe o 13,6%, krów o 11,4% i jałówek o 5,5%.

Poziom tych cen przedstawiono poniżej na wykresie.

 

sierpień

Autor: Krzysztof Seredyn

 

Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz