Francja: rząd pomaga krajowemu sektorowi bydła - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
francja-rzad-pomaga-krajowemu-sektorowi-bydla
Ze względu na trudną sytuację francuskich producentów bydła, rząd zapowiedział opóźnienie, a nawet anulowanie składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla farmerów znajdujących się w najgorszym położeniu. Strona rządowa zdeklarowała, że pokryje niezapłacone składki sumą 3,5 mln EUR.
Ponadto powołany zostanie fundusz pomocowy dla sektora, którego budżet zaplanowano na 2 mln EUR. Działania te zostaną uzupełnione przez inne formy pomocy, w tym zwolnienia podatkowe od niezagospodarowanej ziemi. Minister Le Foll zaapelował także do banków, aby w tych trudnych czasach dla farmerów, odłożyły w czasie lub podjęły renegocjacje spłat od zaciągniętych pożyczek. 

Podczas rozmów poruszono również kwestię negocjacji między UE a Stanami Zjednoczonymi Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). Le Foll zapewnił FNB, że rząd nie pozwoli, aby skutki negocjacji doprowadziły francuski sektor wołowiny do destabilizacji. Jak zaznaczył Le Foll wszystkie produkty tego sektora są obecnie sklasyfikowane, jako produkty wrażliwe oraz podkreślił, że Francja będzie przykładać wielką wagę do ewentualnych ustępstw. Stephane Le Foll zapowiedział również zwołanie w najbliższych tygodniach okrągłego stołu całej branży, min. w celu uzgodnienia wspólnej strategii eksportu, jak to miało miejsce wcześniej w sektorze trzody chlewnej.

 



Źródło: FAMMU/FAPA, fot. flickr.com

Zaloguj się aby dodać komentarz