Produkcja bydła nieco spadła - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
produkcja-bydla-nieco-spadla
Produkcja w „starych" krajach Wspólnoty obniżyła się o 1 proc. (w sztukach spadła o 1,7 proc.). Spadki produkcji (w tonach) zanotowano w 14 krajach Wspólnoty, w pozostałych krajach produkcja wzrosła. Największe spadki produkcji zanotowano w Bułgarii (-24,0 proc.), we Włoszech (-19,7 proc.), na Słowacji (-9,9 proc.), w Grecji (-8,8 proc.), Hiszpanii (-4,1 proc.), Chorwacji (-3,9 proc.), Portugalii (-3,7 proc.), na Węgrzech (-3,2 proc.) oraz w Austrii (-2,5 proc.). 
Zdecydowane wzrosty produkcji odnotowano natomiast w Irlandii (+16,9 proc.), Polsce (+16,9 proc.), Estonii (+9,6 proc.), na Litwie (+6,3 proc.), w Belgii (+3,9 proc.), Luksemburgu (+3,8 proc.), Szwecji (+3,6 proc.), Wielkiej Brytanii (+2,8 proc.) oraz w Niemczech (+2,3 proc.).Źródło:portalspozywczy.pl/fammu/fapa

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz