Rosja zakazuje importu brazylijskiej wieprzowiny, wołowiny - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Według Channel NewsAsia rosyjska agencja Rosselkhoznadzor powiedziała w oświadczeniu, że raktopaminę i inne "hormony wzrostu" wykryto w brazylijskim imporcie mięsa.

Raktopaminę stosuje się w celu promowania rozwoju chudego mięsa. Jest zakazany przez Rosję i Unię Europejską (UE) ze względu na zagrożenia dla zdrowia ludzkiego, ale jest dozwolony między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Brazylii.

Agencja stwierdziła, że była zmuszona do podjęcia "surowych środków w celu ochrony rosyjskich konsumentów" i wprowadzenia "tymczasowych ograniczeń" na przywóz wieprzowiny i wołowiny od 1 grudnia.

Decyzja ta jeszcze bardziej ograniczy import mięsa z Rosji po tym, jak te z UE, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i innych krajów zachodnich zostaną zakazane z powodu embarga na produkty rolne nałożonego w odpowiedzi na sankcje zachodnie w obliczu kryzysu na Ukrainie.

W lutym Rosja wprowadziła tymczasowy zakaz importu wołowiny i produktów ubocznych pochodzenia wołowego z Nowej Zelandii, po znalezieniu śladów raktopaminy.

 

Źródło: TheCattleSite News Desk

Zaloguj się aby dodać komentarz