Polska staje się znaczącym eksporterm wołowiny z uboju rytualnego - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
polska-staje-sie-znaczacym-eksporterm-wolowiny-z-uboju-rytualnego
Wzrosty cen mleka spowodowały spadek podaży mięsa wołowego. Jednocześnie główni importwrzy utrzymują silny popyt na polską wołowinę. Dodatkowo wprowadzony w Indiach zakaz sprzedązy bydła na ubój może skutecznie ograniczyć podaż wołowiny. W efekcie nadal cena wołowiny będzie wzrastać.Przewiduje się że w 2018 r. nastąpi stopniowy spadek cen wołowiny ze względu na wyższą jej podaż. Jednak prognoza ta zależy w dużym stopniu od kształtowania się rynku mleka, oraz popytu na wołowinę na świecie.

Cena skupu żywca wołowego wyniosła w kwietniu 6,24 zł/kg (wzrost o 5,1% r/r). W tym samym czasie cena pasz dla bydła wyniosła 1,40 zł/kg (wzrost o 1,8% r/r). W rezultacie relacja cen żywiec/pasza ukształtowała się w kwietniu na poziomie 4,46 wobec 4,32 przed rokiem, sygnalizując wzrost opłacalności produkcji mięsa wołowego w ujęciu rocznym. Po uwzględnieniu czynników globalnych oraz krajowych CA prognozuje, że cena skupu żywca wołowego w Polsce wyniesie ok. 6,30 zł/kg na koniec br. oraz ok. 6,50 zł/kg na koniec 2018 r.

Źródło: portalspożywczy.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz