Parlament Europejski: "dopłaty bezpośrednie we wspólnotowym sektorze wołowiny powinny zostać kontynuowane". - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
parlament-europejski-doplaty-bezposrednie-we-wspolnotowym-sektorze-wolowiny-powinny-zostac-kontynuowane
Jest to ważny element dyskusji, która toczy się przy okazji obecnego przeglądu Wspólnej Polityki Rolnej (WPR).Jak podkreślają autorzy raportu, dopłaty bezpośrednie w tym sektorze pełnią istotna rolę w dochodach gospodarstw rolnych.Są one nawet ważniejsze dla wyspecjalizowanych farm zajmujących się produkcją bydła niż dla farm typowo mleczarskich.Zdaniem badaczy, farmerzy z gospodarstw produkujących bydło dostają w ramach tego wsparcia więcej pieniędzy niż ze sprzedaży wołowiny.

Ponadto, jak wynika z raportu, w najbliższych 10 latach produkcja mleka oraz wołowiny będzie rosła dzięki skutecznie działającym strategiom marketingowym, finansowanym przez programy unijne. Przyczynią się one do dywersyfikacji produkcji w krajach UE oraz wzrostu eksportu poza Wspólnotę, w szczególności do kluczowych rynków zbytu, jak Chiny, Egipt i Indonezja.

 

 

źródło: FAMMU/FAPA

Zaloguj się aby dodać komentarz