Cena wołowiny dalej w dół - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
cena-wolowiny-dalej-w-dol
Podaż młodego bydła zależy od regionu - w niektórych rejonach Polski byków jest mało, tam cena się utrzymuje, a bywa że nawet lekko rośnie. W innych jest ich nadmiar, co daje lekkie korekty w dół – o 10–20 groszy. Sporo bydła w skupach pojawiło się na południu Polski – tam w ubiegłym tygodniu spadł śnieg, który przyspieszył zakończenie sezonu pastwiskowego.

Znacznie pogorszyła się sytuacja na rynku krów – rynek europejski zalany jest towarem głównie z Anglii, gdzie na skutek Brexitu ostro w dół pikuje kurs funta. Ceny skupu krów spadły tam w pzreliczeniu na nasza walutę o 30–60 groszy/kg.

Aktualnie najwyższa cena za byki w wadze poubojowej to 13,20 zł netto/kg, a najniższa to 12,20 zł netto/kg. W wadze żywej za byki ubojnie płacą maksymalnie 7,50 zł netto/kg, a minimalnie 6,40 zł netto/kg.  

 

 

źródło: TopAgrar

Zaloguj się aby dodać komentarz