Japonia zmniejsza import wołowiny - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
japonia-zmniejsza-import-wolowiny
Na spadek ten wpłynęły przede wszystkim mniejsze dostawy wołowiny ze Stanów Zjednoczonych. W omawianym okresie import mięsa wołowego z USA ukształtował się na poziomie 136,7 tys., ton, tj. był o 16 proc. mniejszy niż rok wcześniej. Udział Amerykanów w imporcie tego gatunku mięsa do Japonii obniżył się z 37 proc. w 2014 r. do 33 proc. w 2015 r. 
Mniej wołowiny Japończycy sprowadzili także z Nowej Zelandii (spadek o 31 proc. do 14,7 tys. ton), Meksyku (spadek o 27 proc. do 10,5 tys. ton) oraz Kanady (spadek o 37 proc. do 7,8 tys. ton). Import z Australii utrzymywał się na względnie stabilnym poziomie, wynosząc 241,4 tys. ton (wzrost o 1 proc.). Udział Australii w imporcie mięsa wołowego do Japonii zwiększył się z 54 proc. w 2014 r. do 59 proc. w 2015 r.


Źródło: PortalSpozywczy.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz