Polska wołowina wraca na rynek ukraiński - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
steki_wolowe.jpg
Rynek ukraiński zostanie otwarty na dostawy mięsa z Polski w dniu 17 czerwca br. Ponadto wznowienie wysyłek mięsa wołowego z kością na Ukrainę nastąpi prawdopodobnie pod koniec III kwartału br. Na III kwartał br. zaplanowane zostały kontrole służb weterynaryjnych Ukrainy w polskich zakładach mięsnych, które poprzedzą wznowienie eksportu mięsa wołowego z kością na ten rynek.
Trzeba też przypomnieć, że od 2008 r. Polska nie mogła się porozumieć z Ukrainą w sprawie eksportu wołowiny. Ukraińcy nie chcieli kupować polskiej wołowiny tłumacząc się zagrożeniem tzw. chorobą wściekłych krów (BSE). Co prawda do Polski przyjeżdżały swego czasu inspekcje, kontrolowały zakłady i mimo że nasz kraj posiada najniższy stopień zagrożenia BSE w Europie, i żaden kraj nie stosuje restrykcji, to Ukraina nadal nie chciała znieść embarga.

 

 

Źródło:fapa.pl

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz