OSI Poland zwiększa sprzedaż wołowiny w elementach - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
bez_tytulu.png
Uboje wzrosły z 21,8 tys. sztuk w pierwszym półroczu 2012, do ponad 27 tys. w odpowiednim okresie bieżącego roku. Oznacza to produkcję ponad 13 tys. ton mięsa wołowego (wzrost o 33 proc. rdr). Najbardziej wzrosła produkcja rozbiorowa z 3,17 tys. ton do 5,62 tys. ton. - Możemy zagwarantować wysoką i wyrównaną jakość produkowanej wołowiny, a co najważniejsze przy dużych wolumenach - mówi Piotr Antkowiak, dyrektor zarządzający Osi Poland Foodworks - Dzięki temu zgłosiły się do nas ostatnio dwie kolejne sieci. Rozpoczęliśmy również współpracę z jednym z największych hurtowych dystrybutorów mięs w kraju. Będziemy rozwijali produkcję rozbiorową - dodaje.


W I kwartale br. zakład produkcyjny zlokalizowany w Chróścinie pomyślnie przeszedł audyt procedur produkcyjnych i jakościowych potwierdzających spełnianie przez zakład wymogów najnowszego standardu IFS FOOD 6. Zakład pozytywnie przeszedł również audyt przeprowadzony przez niezależną jednostkę certyfikującą wg standardów McDonald's Supplier Standard oraz audyty kilku liczących się w kraju sieci.


Znacząco poprawił się udział rynkowy Osi Poland Foodworks w ubojach krów, który w ocenie zakładu (w oparciu o dane GUS) wynosi już ok 6 proc. całego rynku. - Ubój krów zwiększyliśmy w ostatnich miesiącach o 100 proc., odpowiada już za ok 45 proc. naszej produkcji - mówi Piotr Antkowiak - To dużo więcej niż średnia rynkowa. Dla nas to o tyle ważne, że w ramach grupy OSI zaopatrujemy drugi polski zakład produkujący hamburgery dla światowych sieci fast-food, w oparciu o surowiec z krowiego mięsa - zaznacza.


Wzrost skupu był możliwy dzięki rozwijającemu się programowi współpracy z hodowcami o nazwie SFS (Standard Hodowli Bydła). To nowy system kontraktacji opierający się na audytach gospodarstw hodowlanych w obszarach identyfikacji zwierząt, standardu budynków i wyposażenia, jakości opieki weterynaryjnej, żywienia oraz dobrostanu zwierząt i ochrony środowiska.

 

- Hodowcy, którzy przystępują do programu mają zagwarantowane premie finansowe w wysokości 30 gr. do kg i pewność odbioru nawet jednej sztuki bydła, niezależnie od miejsca lokalizacji gospodarstwa. - podkreśla Henryk Krol dyrektor ds. skupu żywca Osi Poland Foodworks. - W tym systemie współpracuje z nami już kilka tysięcy hodowców - podkreśla.

 

Wyniki produkcyjne półrocza powodują, iż krajowy zakład stał się jednym z najefektywniejszych zakładów grupy OSI w Europie. Zarząd szacuje całkowity tegoroczny wzrost produkcji na poziomie około 20 proc.

 

 

Autor: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz