Wzrost produkcji mleka, to recepta na przetrwanie - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
wzrost-produkcji-mleka-to-recepta-na-przetrwanie
  8 września w Ciechanowcu w woj. podlaskim odbyła się konferencja, a jej hasłem przewodnim była „nowoczesna produkcja mleka”.W spotkaniu wzięli udział producenci mleka i hodowcy bydła mlecznego oraz przedstawiciele firm związani z tym sektorem. Głównymi tematami konferencji były efektywna produkcja mleka, finansowanie inwestycji rolniczych i nowoczesne systemy zarządzania stadem. Prelegenci przedstawili także obecną sytuacje na europejskim i krajowym rynku mleka, korzyści płynące z genomowej oceny zwierząt oraz zasady bioasekuracji w oborze.

Konferencja rozpoczęła się od debaty poświęconej perspektywom rozwoju rynku mlek po zniesieniu limitów produkcyjnych. Jej uczestnicy zgodnie stwierdzili, że mimo trudnej sytuacji w branży mleczarskiej, aby utrzymać się na rynku trzeba podjąć ryzyko i inwestować w rozwój.

 

 

Źródło: AgroPolska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz