Zachęcamy do kupowania ubezpieczeń - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co raz częściej spotykające rolników w Polce klęski żywiołowe, mogą spowodować katastrofalne skutki dla upraw. Dlatego ważne jest, żeby przekonać się do ubezpieczeń. Dodatkowym argumentem przemawiającym za ubezpieczeniami jest fakt, że państwo dopłaca do ubezpieczeń, i to wcale nie mało.

W tym roku na dopłaty z budżetu państwa do składek ubezpieczenia rolnego przeznaczono 900 mln zł. Jest to czterokrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Dopłata do ubezpieczeń w tym roku wynosi 65% składki do ha. Dotyczy m.in. zbóż rzepaku, kukurydzy, warzyw gruntowych, drzew i krzewów owocowych, ziemniaków i buraków cukrowych.

W Polsce najczęściej wykupywanymi ubezpieczeniami są: od ryzyka wystąpienia gradu, skutków złego przezimowania oraz przymrozków wiosennych, jest to pakiet bardzo powszechnie kupowany w okresie jesiennym.  

Ministerstwo Rolnictwa podpisało umowę z kilkoma towarzystwami ubezpieczeniowymi, są to: PZU S.A., Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych, Concordia, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Towarzystwem ubezpieczeń InterRisk.

Ubezpieczać opłacać się będzie co raz bardziej ponieważ globalne ocieplenie co raz częściej powoduje anomalie pogodowe takie jak grad, powodzie i upały. Najgorszym skutkiem ocieplenia jest wydłużenie okresu wegetacyjnego i za tym idące późne przymrozki.

W przyszłości będą jeszcze zmiany w ubezpieczeniach, aby były one co raz lepsze i bardziej dostosowane do potrzeb. Ubezpieczenia, które są obecnie na rynku obejmują najważniejsze zjawiska. Należy pamiętać, że obecnie ubezpieczonych jest około 10% rolników, ale warto pamiętać, że im więcej będzie ubezpieczonych tym składki będą niższe.

Źródło: Agrobiznes

Zaloguj się aby dodać komentarz