Narodowy ubezpieczyciel rolników - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
narodowy-ubezpieczyciel-rolnikow
Kilka dni temu fundusz składkowy KRUS, kupił 50% akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Pocztowych. Spowodowało to dofinansowanie towarzystwa kwotą 27 mln złotych. Dofinansowanie to pozwoli na mocne wejście na rynek ubezpieczeń i stworzenie korzystniejszych ofert dla właścicieli gospodarstw rolnych.Prezes KRUS- Powstanie Towarzystwo ze 100% udziałem Skarbu Państwa, typowo państwowe, jest to zapisane również do strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju jak również wpisuje się w strategię repolonizację instytucji finansowych.

W tym roku Resort Rolnictwa przeznaczył na dopłaty do rolniczych polis prawie 1 mld zł, tak dużych dotacji jeszcze nie było. Podobnie jak udziału procentowego w dopłacie do polisy, to 65% składki do hektara uprawy oraz tyle samo do sztuki utrzymywanego zwierzęcia. Jednak to nie koniec, wczoraj Minister Rolnictwa zapewniał, że po wakacjach zostanie opublikowany dokument mający wzmocnić polskie rolnictwo.

Obecnie ubezpieczenia rolne oferują 5 zakładów, pojawienie się narodowego ubezpieczyciela na rynku może spowodować pojawienie się lepszych ofert na rynku z przeznaczeniem dla rolników.

Źródło: Agrobiznes

Zaloguj się aby dodać komentarz