IFA domaga się silniejszej obrony dla producentów bydła w unijnym sektorze wołowiny - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas ostatniej konferencji COPA przewodniczący krajowego inwentarza żywego IFA, Angus Woods, powiedział, że musi istnieć o wiele silniejsza i bardziej odporna obrona sektora wołowiny.

Pan Woods powiedział, że COPA, jako przedstawiciele europejskich hodowców bydła, domaga się szczególnego wsparcia dla sektora wołowiny w ramach WPR. Powiedział, że komisarz Hogan będzie miał wyjątkową możliwość rozwiązania problemu niskich dochodów w sektorze wołowiny w swojej przyszłej zielonej księdze w sprawie WPR 2020, która ma zostać uruchomiona w tym miesiącu.

Szef IFA stwierdził również, że płatności bezpośrednie w ramach WPR mają kluczowe znaczenie dla dochodów hodowców zwierząt gospodarskich. Powiedział, że komisarz Hogan musi pozostać silny w obronie budżetu WPR i dopilnować, aby płatności bezpośrednie w filarze I i filarze II były w pełni chronione.

Na temat Mercosuru pan Woods powiedział, że Komisja Europejska posunęła się zdecydowanie za daleko w swojej nadmiernej ofercie dla Brazylii, a inne kraje Ameryki Łacińskiej muszą zostać ponownie wykorzystane. Ostrzegł, że polityka UE dotycząca podwójnych standardów powróci, obracając się przeciwko Komisji.

Pan Woods powiedział, że COPA przedstawiła szczegółową politykę dotyczącą sektora wołowiny, obejmującą szeroki zakres zagadnień, w tym szczególne wsparcie WPR, wsparcie eksportu dla nowych rynków, Mercosur, Brexit, specjalne promocje wołowiny ze stada krów mamek i poprawę pozycji ekonomicznej rolników w prawidłowo funkcjonującym łańcuchu pokarmowym.

Przemawiając na tej konferencji przewodniczący COPA ds. wołowiny, Jean Pierre Fleury, powiedział, że UE musi rozwiązać kwestię irlandzką dotyczącą wołowiny w Brexit lub inaczej: "będziemy mieć poważne problemy w całym europejskim sektorze wołowiny".

Pan Fleury powiedział, że Mercosur jest niezwykle gorącym tematem, a unijni hodowcy bydła są niezadowoleni z tego, w jaki sposób Komisja Europejska wykorzystuje wołowinę jako kartę przetargową w negocjacjach. Powiedział, że stawia to na szali przyszłość produkcji mięsa wołowego w całej Europie.

"Wszyscy podnoszą kwestię podwójnych standardów pod dywan - niewiarygodne jest to, że niektóre cztero- i pięciogwiazdkowe hotele i restauracje w całej UE używają importowanej wołowiny z Brazylii i innych krajów Ameryki Łacińskiej".

IFA jest członkiem COPA / COGECA w Brukseli, zjednoczonego głosu dla rolników i spółdzielni rolniczych w UE. COPA reprezentuje 13 milionów rolników, a COGECA reprezentuje interesy 38 000 spółdzielni rolniczych.

Źródło: the cattle side

Zaloguj się aby dodać komentarz