Producenci bydła i trzody dostaną unijną pomoc - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
producenci-bydla-i-trzody-dostana-unijna-pomoc
Polska na ten cel dostała 22,6 mln euro.Pieniądze będzie wypłacała Agencja Rynku Rolnego.KE przyznała 350 mln euro pomocy dla unijnych rolników, w tym dla Polski ok. 98,6 mln zł. To pakiet Hogana uruchomiony w związku z trudną sytuacją na rynkach rolnych, a przede wszystkim z powodu zakłóceń na rynku mleka, które wystąpiły w 2014 roki w związku ze zniesieniem kwotowania produkcji mleka oraz rosyjskim embargiem na te produkty. Chodzi o duży spadek cen mleka i straty rolników.

Komisja Europejska dopuszczała także pomoc dla innych producentów. Polska zdecydowała więc o rozdziale tej kwoty między producentów bydła oraz świń.

Producenci mleka będą mogli dostać pieniądze na zakup jałówek ras mięsnych, natomiast rolnicy zajmujący się chowem świń będą mogli przeznaczyć środki na zakup loszek i knurów hodowlanych.
źródło: Agro Polska

Zaloguj się aby dodać komentarz