Wybory parlamentarne 2015. PiS przed PO, PSL na granicy - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
wybory-parlamentarne-2015-pis-przed-po-psl-na-granicy
  W niedzielę przez 14 godzin wybieraliśmy posłów i senatorów. Tuż po zakończeniu głosowania stacja TVN 24 podała nieoficjalne, sondażowe rezultaty wyborów parlamentarnych oparte na badaniu exit poll, czyli na deklaracjach Polek i Polaków po opuszczeniu lokali.  39,1 proc. uprawnionych do głosowania postawiło na PiS, które może mieć w Sejmie 242 mandaty. PO zdobyła 23,4 proc. głosów (133 mandaty), Kukiz 15 9,0 proc. (44 mandaty), Nowoczesna Ryszarda Petru 7,1 proc. (22 mandaty), Zjednoczona Lewica 6,6 proc. (jako koalicja musiała uzyskać ponad 8 proc.), PSL 5,2 proc. (póki co 18 mandatów), KORWiN 4,9 proc., a Partia Razem 3,9 proc.
 
Do parlamentu swoich reprezentantów na pewno wprowadzą PiS, PO, Kukiz 15 i Nowoczesna. PSL i KORWiN balansują na granicy wyborczego progu i muszą czekać na ogłoszenie oficjalnych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą. Swoich przedstawicieli w Sejmie i Senacie nie będą mieli Zjednoczona Lewica i Partia Razem.
 
 
Źródło: AgroPoska.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz