Sytuacja na rynku wołowiny jest korzystna, ale w krótkiej perspektywie - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
jerzy-wierzbicki.jpg
- Polacy ograniczają konsumpcję wołowiny...- Ograniczenie konsumpcji jest efektem wzrostu cen - z uwagi na popyt zewnętrzny. Popyt z rynków UE i krajów trzecich wyznacza poziom cen w Polsce. Z punktu widzenia producentów i przetwórców taka sytuacja jest korzystna w krótkiej perspektywie. W długiej perspektywie dobrze jest mieć stabilny rynek wewnętrzny a eksportować tylko nadwyżki.- Jakie są Pana prognozy odnośnie wielkości konsumpcji wołowiny w tym roku?

- W tej chwili konsumenci przyzwyczaili się już do obecnego poziomu cen. Na rynku widoczne są projekty produkcji wołowiny wyższej jakości, takie jak otwarty system QMP, czy prywatne projekty pojedynczych przedsiębiorstw. Można spodziewać się niewielkiego wzrostu konsumpcji... Pod warunkiem, że ceny nie wzrosną.

- Jak wyglądają plany odnośnie rozwoju sprzedaży mięsa ze znakiem QMP?

- Rusza kampania "Wołowina QMP zawsze dobra!". Spodziewamy się wzrostu rynku o kilkaset procent, głównie z uwagi na zwiększanie liczby miejsc sprzedaży. Liczymy na szerokie oddziaływanie kampanii.

 

Źródło: Łukasz Rawa, portalspozywczy.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz