Ruszają płatności bezpośrednie za rok 2012 - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kursy przeliczeniowe obowiązują we wszystkich państwach członkowskich, w których oficjalną walutą nie jest euro.W tym roku przyjęty kurs przeliczeniowy jest mniej korzystny niż w roku ubiegłym, kiedy wynosił on 4,4050 zł za euro. Kurs ten jest niższy o 0,3012 zł.Łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie w Polsce za 2012 r. wynosi ponad 3,48 mld euro, tj. ponad 14,3 miliardów złotych, przy czym 90% tej kwoty rolnicy otrzymają z budżetu UE a pozostałe 10% sfinansowane zostanie z budżetu krajowego.

Obowiązujące stawki płatności bezpośrednich za 2012 r. zostaną opublikowane w rozporządzeniach Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Planowane kwoty na realizację płatności bezpośrednich finansowanych z budżetu UE - za 2012 r. w PLN
ARiMR, zgodnie z przepisami, rozpocznie wypłatę płatności bezpośrednich od dnia 3 grudnia 2012 r.

Natomiast w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa naliczanie tegorocznych płatności dla rolników, którzy gospodarują w niekorzystnych warunkach lub trudnym terenie (tzw. dopłaty ONW). Ich wypłata rozpocznie się, zgodnie z unijnym prawem, od 16 października 2012 r. Na te płatności przeznaczono 1,3 mld zł.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Zaloguj się aby dodać komentarz