Drukowane mięso rozwiąże problem głodu na świecie? - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
5095924981_71422e8884.jpg
Drukowane mięso? Smacznego!Miliarder Peter Thiel, który wraz z Elonem Muskiem założył PayPal, stworzył fundację zajmującą się "innowacyjnymi badaniami naukowymi nad technologiami, które polepszają ludzkie życie". Mięso wytworzone przy użyciu druku 3D może i nie brzmi zbyt apetycznie, ale może rozwiązać wiele problemów współczesnego świata.
Startup o nazwie Modern Meadow zakłada wytworzenie przyjaznych środowisku artykułów spożywczych, które w pełni zaspokoją potrzeby żywieniowe ludzi. W pierwszej kolejności zespół badawczy zabrał się za wytworzenie bio-drukowanego mięsa. Jego celem jest stworzenie długiego na 3 cm kawałka jadalnego, syntetycznego mięsa.

Projekt Modern Meadow z jednej strony może być zbawieniem dla ludzi zamieszkujących rejony dotknięte biedą, z drugiej jednak może zakłócić złożone łańcuchy dostaw produktów spożywczych. Biorąc pod uwagę fakt, że to największe koncerny spożywcze rozdają karty w globalnej gospodarce, potrzeby głodujących mogą być na dalszym planie.

Źródło: interia.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz