Nadprodukcja mleka pozostaje karalna - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
nadprodukcja-mleka-pozostaje-karalna
 Wiktor Szmulewicz prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Leszek Hądzlik Prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka po zwróceniu się do Hogana z prośbą o umorzenie II i III kary za nadprodukcję mleka w roku kwotowym 2014/15 spotkali się z taka właśnie odpowiedzią. Argumentacja prośby była bardzo trudna sytuacja na rynku mleka. 

Hogan odmówił umożenia zoobowiązań polskich rolników za mleczny rok kwotowy 2014/15 pomimo, że jak twierdzi, także podziela troskę o panującą sytuację i presję na ceny mleka w całej Europie. Kwota, którą są wonni polscy rolnicy jest należna wobec prawa i nie jest możliwe, aby państwa członkowskie lub Unia odstąpiły od tego zobowiązania prawnego. Jak mówi, cała ta sytuacja spowodowana jest nieównowagą między podażą a popytem, a przyczyną tego jest zbyt duża produkcja mleka. W bieżącym roku produkcja mleka w Polsce zwięszyła się o o 6,7%. Suma wpłacona do budżetu UE przez polskie władze będzie w pełni odzyskana od rolników przyczyniających się do przekroczenia kwot.

Komisarz podkreśla także, że wykazał wyraźną gotowość do wspierania sektora mleczarskiego w tych trudnych czasach. Zapewnił, że stosuje wszelkie środki dostępne w istniejących ramach prawnych i budżetowych. 

 

 

Źródło: topagrar.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz