USA wprowadzą specjale cło na masło - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
usa-wprowadza-specjale-clo-na-maslo
Stany Zjednoczone obłożą specjalnym cłem import masła oraz słodkiej i kwaśnej śmietany o zawartości tłuszczu powyżej 45%, aby zapobiec nadmiernemu wwozowi. Odpowiednie regulacje będą opublikowane w tym tygodniu w „federalnym rejestrze” w urzędowym dzienniku. Wwóz kilograma masła zdrożeje o 51,4 centy (45,9 eurocenty) do poziomu 2,05 USD/kg (1,83 euro/kg).

Według informacji amerykańskiego ministerstwa rolnictwa, środki te podjęto, ponieważ przekroczona została tegoroczna kwota przywozu 9 414 976 kg masła i śmietany. Cłem nie będą objęte tylko kraje, z którymi USA zawarło bilateralne umowy handlowe, np. Kanada, Meksyk, Australia.

UE w tym roku znacznie zwiększyła wywóz masła do USA. Kraje Wspólnoty od stycznia do lipca 2015 r. wyeksportowały 8 924 tony tłuszczu mlecznego, jest to dwa razy więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Ogólnie eksport masła z UE zwiększył się o 9% i wyniósł 80 156 ton. 

 

 

Źródło: TopAgrar.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz