Wysokie ceny za bydło - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Większość firm zarabia teraz na eksporcie wołowiny z uboju rytualnego. To oznacza pewny zbyt i wysokie ceny np. przy wysyłkach do Turcji, ale duży popyta na nasze mięso utrzymuje się także w krajach Unii Europejskiej. Jak przekonują przetwórcy, stawki są już na tyle wysokie, że nie ma co liczyć na dalsze podwyżki. Hodowcy i tak powinni być zadowoleni, bo w porównaniu z latem ceny skupu są nawet o złotówkę wyższe.

Byki rasy czarno-białej w wadze żywej kosztują od 7,00 zł/kg, a mięsny do 8,50 zł/kg. Za czystorasową Limousine czy Charolaise można uzyskać nawet 9 zł/kg. Jałówki wyceniane są od 6,00 do 8,00 zł/kg. Mniejszy popyt jest na krowy, zakładom udało się skupić już na tyle dużo zwierząt, że teraz najbardziej zainteresowane są dobrze umięśnionymi sztukami. Za takie krowy w pierwszej klasie można dostać od 5,00 do nawet 6,00 zł/kg.

Źródło: Agrobiznes.pl

Zaloguj się aby dodać komentarz