Pakt dla obszarów wiejskich – posiedzenie Zespołu - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
pakt-dla-obszarow-wiejskich-posiedzenie-zespolu
Na posiedzeniu omówiono obecny stan prac w zakresie przygotowań Paktu, w szczególności projekt dokumentu zawierający propozycję „działań krótkookresowych”. Dyskusja koncentrowała się na zakresie dokonanego wyboru przedsięwzięć oraz wokół kwestii związanych z poszczególnymi przedsięwzięciami.W projekcie dokumentu zaplanowano  około 20 przedsięwzięć uporządkowanych w ramach pięciu filarów Paktu. Mianowicie: usługi publiczne wysokiej jakości na obszarach wiejskich, infrastruktura techniczna, zasoby naturalne (środowisko), przedsiębiorczość, konkurencyjność sektora rolnego.
Dalsze prace będą prowadzone w ramach grup roboczych, które opracują szczegóły konkretnych przedsięwzięć. W ramach dyskusji zgłoszono szereg uwag i postulatów dotyczących poszczególnych przedsięwzięć i obszarów. Zastanawiano się również na ile kompleksowym dokumentem powinien być Pakt o charakterze krótkookresowym, czy będzie on swego rodzaju programem pilotażowym, czy powinien dotyczyć możliwie szerokiego spektrum zadań, czy też koncentrować się na działaniach, które mają największe szanse przyczynić się do trwałej, rozwojowej zmiany na obszarach wiejskich.

Eksperci – członkowie Zespołu –  zostali poproszeni o nadsyłanie uwag w formie pisemnej do 5 maja oraz o zgłaszanie się do prac w ramach grup tematycznych.

MRiRW

Zaloguj się aby dodać komentarz