Jak kształtowały się ceny w marcu? Nasza analiza! - Bukaciarnia

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wg danych MRiRW w pierwszej połowie marca spadek cen bydła w ubojniach notowany był tylko w skupie młodych byków w wieku 12-24 m-ce. Ich ceny w okresie dwutygodniowym spadły o dalsze 3,0% (40 gr/kg) i wyniosły 13,06 zł/kg wbc.  Średnie ceny zakupu krów i jałówek przez cały miesiąc pozostawały stabilne a w przypadku krów były na poziomie pierwszych tygodni stycznia br.

Natomiast w całym miesiącu marcu br. średnia cena zakupu bydła ogółem wyniosła 12,45 zł/kg wbc i była nieznacznie o 0,4% wyższa niż przed miesiącem. Nieznaczny spadek w stosunku do lutego wystąpił tylko w skupie byków w wieku 12-24 m-ce i wyniósł 0,2%. Natomiast średnie ceny krów wzrosły o 2,3% do 10,69 zł/kg wbc i jałówek o 0,6% do 13,12 zł/kg wbc.

W porównaniu do średnich cen w marcu roku ubiegłego najwyższy roczny spadek odnotowano w skupie krów o 9,1%, następnie młodych byków w wieku 12-24 m-ce o 5,9% i najniższy w skupie jałówek o 1,0%.

Graficzny obraz średnich tygodniowych cen zakupu bydła w ubojniach w roku 2019 przedstawiono poniżej.

 

Zaloguj się aby dodać komentarz